O nás

Vše začalo v roce 1993, kdy nadšený milovník čaje Milan Křivánek se svou manželkou otevřel jednu z prvních čajoven v Praze - Růžovou čajovnu. Postupem let se čajovna stala místem, kam jsme chodili pro dobrý čaj, posedět s přáteli či jen tak v tichosti s knížkou a za poutavým vyprávěním cestovatelů či krásnou hudbou umělců mnoha žánrů. V rámci hudebně-vzdělávacích večerů k nám opakovaně zavítali a našim hostům zahráli pánové Štěpán a Jan-Matěj Rakovi, skupina Marian, o indiánech a jiném u nás porozprávěl Jaroslav Dušek a mnoho, mnoho dalších neméně zajímavých hostů. Pro mnohé z nás byla čajovna oázou klidu uprostřed nepřetržitě kmitajícího středu města, kde bylo možné spočinout cestou z rušného Václaváku na ještě rušnější Hlavák.

Růžová čajovna se stala nejen místem, stala se pojmem, který si dodnes spojujeme s dobrým čajem a příjemnou atmosférou při jeho popíjení. 30.6.2015 Růžová čajovna po krásných 22 letech svůj provoz ukončila, fyzické místo zaniklo, pojem a hlavně dobrý čaj a naše radost z jeho šíření však zůstaly a proto jsme pro Vás vytvořili tento virtuální čajový prostor, ve kterém bychom s Vaší pomocí v tradici Růžové čajovny rádi pokračovali a i nadále se alespoň malým dílem podíleli na Vašich hezkých chvílích strávených nad šálkem čaje. Děkujieme Vám za Vaši přízeň.


Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení