Černý s kurkumou, černý čaj 50g

Směs oblíbeného indického černého čaje Darjeeling Queens blend TGFOP1 a oddenku kurkumy s příjemně nahořklou a charakteristicky kořeněnou chutí. Nápoj zahřívacího charakteru.

55 Kč 49,11 Kč bez DPH
Skladem (9 ks)

Směs oblíbeného černého čaje Darjeeling Queens blend TGFOP1 a oddenku kurkumy. Čaj z řady čajů "Prostě čaj", které jsou založené na čisté chuti přísad v jednoduchých kombinacích bez přidaných aromat a jiných chemických látek. 

Kurkuma je hojně používaná v ajurvédě i čínské medicíně pro velké množství pozitivných účinků na organismus a ne nadarmo se jí přezdívá Zlatá Bohyně. Z pohledu ajurvédy patří mezi tzv. hřejivé byliny, podporuje trávení a stimuluje produkci žluči, je vhodná také při diabetu. V kombinaci s klasickým černým indickým čajem má nápoj zahřívací a povzbudivý charakter.
(Více informací o užití kurkumy v ajurvédě najdete např. zde).

NÁŠ TIP: Vhodný k rannímu a odpolednímu popíjení. Ve variaci na oblíbenou specialitu Dáta Masala zachutná také s mlékem a medem.

DOPORUČENÁ PŘÍPRAVA: Na 0,5l vody 2 lžičky čaje, přelít vodou o 100ºC, doba louhování 3-5 min (dle požadované výsledné intenzity nálevu).

SLOŽENÍ: černý čaj Darjeeling 80%, oddenek kurkumy 20%

BALENÍ: 50g sypaného čaje v trojvrstvém papírovém sáčku s Al folií, uzavřeném sponou

ROZMĚRY SÁČKU: 70 * 150 * 40 mm

ZEMĚ PŮVODU: Indie, baleno v ČR

Kód Kód: 61001
Jméno značky: Růžová čajovna - Pangea Tea
Kategorie: Čaje
Hmotnost: 0.05 kg