Puerh, lisovaný černý čaj 70g

Tip
C104 Pu Erh

Speciální černý čaj (někdy také nazývaný červený), vyhledávaný pro svou specifickou výrazně zemitou hutnou chuť a vůni, lisovaný do tvaru tabulky čokolády.

85 Kč 75,89 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)

Speciální černý čaj (někdy také nazývaný červený), vyhledávaný pro svou specifickou výrazně zemitou hutnou chuť a vůni.

V souladu s legislativou EU, která omezuje uvádění některých informací u produktů alternativní medicíny, bylinek atd. prosíme a důrazně upozorňujeme: Náledující text berte prosím pouze jako úhel pohledu, jakým na nemoc člověka nahlíží alternativní a tradiční druhy medicíny, ani náznakem však tímto nepřisuzujeme našemu čaji jakékoliv léčebné účinky a netvrdíme, že se jedná o oficiální zdravotní prohlášení.
Pokračováním ve čtení tohoto textu potvrzujete, že toto upozornění berete na vědomí a budete k informacím v něm uvedeným s tímto vědomím přistupovat. Děkujeme za pochopení.


Své specifické vlastnosti a širokou škálu pozitivních účinků získává díky speciálnímu postupu při výrobě (jehož přesné znění si výrobci bedlivě chrání), který zahrnuje opakovanou dlouhou fermentaci. Pro takto získané mnohočetné blahodárné účinky, které jsou ještě nad rámec pozitivních účinků jiných čajů z rostliny Camelia sinensis, se mu často přezdívá "čínský penicilin". Pu-Erh Vám může pomoci např.:

  • zklidnit žaludek a zmírnit zažívací potíže jakéhokoliv charakteru
  • snížit hladinu LDL ("špatného") cholesterolu v krvi (ověřeno mimo jiné i stálými zákazníky Růžové čajovny)
  • odbourat alkohol v krvi a zmírnit tak nepříjemné stavy při kocovině :-)
  • podpořit a zvýšit imunitu organismu
  • zbavovat organismus toxinů a volných radikálů
  • snížit riziko a podpořit léčbu rakoviny, kardiovaskulárních a metabolických onemocnění (cukrovka, vysoký krevní tlak)
  • příznivě ovlivnit tělesnou hmotnost, hromadění tuku a aktivitu inzulínu v těle
  • příznivě ovlivnit psychickou pohodu (obsahuje aminokyselinu L-Theanin)

Čaj je lisovaný do tabulky s naznačenými dílky pro jednotlivé porce připomínající tabulku čokolády, je proto vhodnou alternativou dárku pro ty, kdo nechtějí nebo nemohou mlsat klasickou čokoládu. Dílky posouží jako vodítko pro správnou dávku čaje a pro snazší přípravu. 16 dílků = 16 porcí.

NÁŠ TIP: Obsahuje nižší množství kofeinu než klasické černé čaje, je proto vhodný pro celodenní popíjení.
Čaj je lisovaný do tabulky s naznačenými dílky pro jednotlivé porce připomínající tabulku čokolády, je proto vhodnou alternativou dárku pro ty, kdo nechtějí nebo nemohou mlsat klasickou čokoládu. Dílky posouží jako vodítko pro správnou dávku čaje a pro snazší přípravu.

DOPORUČENÁ PŘÍPRAVA: Na 0,5l vody 1-2 dílky čaje, přelít vodou o 100ºC, doba louhování 5-8 min (dle požadované výsledné intenzity nálevu). Čaj je vícenálevový (jednu dávku lze znovu přelít a vylouhovat).

BALENÍ: Krabička s tabulkou lisovaného čaje zabalenou v ochranném papírovém přebalu s Al folií.

ROZMĚRY KRABIČKY: 95 * 150 * 12 mm

ZEMĚ PŮVODU: Čína, provincie Hunan, baleno v ČR

Kód Kód: C105
Jméno značky: Růžová čajovna - Pangea Tea
Kategorie: kvetoucí čaje a jiné speciality
Hmotnost: 0.1 kg