Maté - dárková degustační sada, sypaný čaj mix, 240g

Dárková kolekce se 6 druhy velmi povzbuzujícího čaje maté z listů keře cesmíny paraguayské a speciální slámkou "bombillou" určené pro jeho popíjení.

425 Kč 379,46 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Dárková kolekce se 6 druhy velmi povzbuzujícího čaje maté z listů keře cesmíny paraguayské a speciální slámky "bombilly" určené pro jeho popíjení. 

Maté je oblíbeným přírodním energetickým nápojem, který je díky vysokému obsahu kofeinu (až 6,5%) na předním místě mezi přírodními stimulanty. Obsahuje alkaloid kofein (ve velkém množství), minerální látky (hořčík, vápník, draslík, železo, křemík, fosfor aj.), vitamíny A, B, C, E, betakaroten a antioxidanty. Díky obsaženým látkám může maté pomoci podpořit funkci ledvin, zlepšit látkovou výměnu, normalizovat hladinu cukru v krvi a posílit imunitní systém. Skvěle se hodí jako alternativa kávy.

Kolekce obsahuje 2 základní druhy maté (zelené a pražené) a 4 směsi zeleného maté s bylinkami či zeleným čajem namíchané podle vlastní receptury v duchu našich čajů "Prostě čaj", které obsahují pouze jednoduché kombinace čaje s bylinkami či kořením bez přidaných aromat.

Slámka bombilla je vyrobená z nerezové oceli a za její pomoci můžete maté popíjet buď "po česku" z hrnečku či stylově z "kalabasy", nádoby speciálně určené pro popíjení maté.

Kolekce obsahuje tyto druhy čaje maté:

 • Maté s citrónovou trávou (40g)
  složení: zelené maté 75%, citrónová tráva 25%
 • Maté s ibiškem (40g)
  složení: zelené maté 80%, květ ibišku 20%
 • Maté s jasmínovým čajem (40g)
  s
  ložení: zelené maté 60%, zelený jasmínový čaj 40% (zelený čaj 98%, květy jasmínu 1%, aroma)
 • Maté s mátou (40g)
  složení: zelené maté 75%, list máty 25%
 • Pražené maté (40g)
  složení: pražené maté 100%
 • Zelené maté, (40g)
  složení: zelené maté 100%

DOPORUČENÁ PŘÍPRAVA: Kalabasu nebo větší hrnek naplňte do jedné poloviny až tří čtvrtin maté v úhlu cca 45°, aby se větší část suroviny přesunula k jednomu z okrajů. Poté do nádoby nalijte trochu studené vody, abyste maté a byliny či zelený čaj ve směsi horkou vodou „nespálili". Pokud maté ochutnáváte poprvé, doporučujeme ho pro první dávku nápoje do nádoby nasypat jen 3-4 vrchovaté čajové lžičky, abyste se nejprve seznámili s jeho chutí a povzbudivými účinky na Váš organismus a mohli si tak další dávky upravovat podle Vaší individuální potřeby.
Po třech minutách do nádoby vložte bombillu tak, že ji zastrčíte do svahu, který tvoří maté, od té chvíle už bombillu nevytahujete. Maté, směs zalijte převařenou vodou, nikdy ne však vroucí (cca 70° až 80 °C - převařenou vodu nechte asi 5 minut odstát) tak, aby se co nejméně rozbořil svážek v úhlu 45°. Maté, směs se neslévá, lístky se ponechávají v nádobě po celou dobu pití, pouze se opakovaně doplňuje převařená voda o teplotě kolem 70° až 80°. Ukončení pití maté je individuální, dle chuti, síly nápoje a především společnosti, která vás během pití mile obklopuje :-)

BALENÍ: Krabička z lepenky s průhledem zatavená ve strečové folii.

ROZMĚRY KRABIČKY: 320 * 210 * 65 mm

ZEMĚ PŮVODU: EU a mimo EU, baleno a kompletováno v ČR

 

Kód Kód: MK22
Jméno značky: Růžová čajovna - Pangea Tea
Kategorie: Čajové dárky a kolekce
Hmotnost: 0.4 kg