Zelený s mátou / Le Touareg, zelený čaj 50g

Silný zelený čaj Gunpowder se sušenými listy Nana máty, s charakteristickou svíravě natrpkou a mentolově osvěžující chutí a vůní. Směs je vhodná pro přípravu tradičního nápoje Le Touareg.

55 Kč 47,83 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)

Směs silného zeleného čaje Gunpowder a sušené Nana máty s charakteristickou svíravě natrpklou a výrazně mentolově osvěžující chutí a vůní. Směs je vhodná pro přípravu tradičního nápoje "Le Tuareg" kočovného kmene Tuaregů, která je oblíbená zejména v arabských zemích, kde se v horku popíjí velmi vydatně oslazená cukrem. Trpkost čaje stimuluje slinné žlázy a pomáhá tak zahnat žízeň. Máta je vhodná jako doplněk pitného režimu pro dobré zažívání, může mít příznivý vliv na nervovou soustavu, zachutná také při zánětu horních cest dýchacích. Zelený čaj s mátou má povzbuzující charakter s mnoha blahodárnámi účinky na lidský organismus. Čaj z řady čajů "Prostě čaj", které jsou založené na čisté chuti přísad v jednoduchých kombinacích bez přidaných aromat a jiných chemických látek.

NÁŠ TIP: Vhodný k rannímu a časně odpolednímu popíjení. Pro dosažení autentické chuti tradiční čajové speciality "Le Tuareg" doporučujeme vydatně osladit.

DOPORUČENÁ PŘÍPRAVA: Na 0,5l vody 3 lžičky čaje, přelít vodou o 80ºC (převařenou vodu nechte zhruba 2 minuty odstát), doba louhování 5-7min (dle požadované výsledné intenzity nálevu).
Čaj je vícenálevový (jednu dávku lze znovu přelít a vylouhovat; pro každý další nálev zvyšte teplotu vody o několik stupňů).

SLOŽENÍ: zelený čaj Gunpowder 80%, Nana máta 20%

BALENÍ: 50g sypaného čaje v trojvrstvém papírovém sáčku s Al folií, uzavřeném sponou

ROZMĚRY SÁČKU: 70 * 155 * 35 mm

ZEMĚ PŮVODU: Čína, Německo, baleno v ČR

Kód Kód: 10964
Jméno značky: Růžová čajovna - Pangea Tea
Kategorie: zelené a bílé ovoněné
Hmotnost: 0.05 kg