Polofermentované čaje

Do kategorie čajů oolong patří čaje, které při výrobě prošly částečnou oxidací a získávají tak svou charakteristickou plnou, někdy až lehce připečenou chuť, zároveň si však stále uchovávají přírodní polyfenoly, které obsahuje zelený čaj. Při jeho výrobě jsou sesbírány čajové lístky v okamžiku jejich plné zralosti, následně jsou umístěny do bambusových košů, ve kterých jsou přetřásány, aby se narušily jejich okraje a započala v nich oxidace, která je později přerušena a následuje jejich sušení za vysokých teplot (odtud ona lehce připečená chuť). Díky tomu, že oxidace probíhá pouze na okrajícjh čajových lístků, podobají se čaje oolong svými účinky zeleným čajům. Jejich pravidelné popíjení pomáhá mimo jiné chránit a posilovat činnost srdce, oběhový, trávicí a imunitní systém, je zdrojem přírodních antioxidantů a vitamínu (B2, C, E), pomáhá při prevenci proti rakovině a v neposlední řadě pomáhají stimulovat nervový systém a povzbudit jeho činnost.

Pangea Tea s.r.o. nabízí jak klasický čistý Formosa Fine Oolong tak jeho ovoněnou variantu Podzimní zelený s oolongem, lahůdkou je pak specialita Čajové kamínky (odkazy). Čaje podle Vašich požadavků navážíme po 50g nebo 100g do speciálního dvouvrstvého sáčku opatřeného etiketou a sponou pro snadné opakované uzavření.

Řadit podle:
Zobrazit:
Zobrazit: seznam mřížka
  • Formosa fine Oolong
    Katalogové číslo: 00521 Země původu: Tchaiwan Detail: Klasický polofermentovaný oolong základní třídy, plné výrazné, lehce květinové chuti s jemným oříškovým podtónem. Čaj se se pěstuje v severovýchodních oblastech Tchajwanu. Barva nálevu: Světle žluto-hnědá. Chuť: Plná, lehká,..
    59,00 Kč
  • Podzimní zelený s oolongem
    Katalogové číslo: 10959 Země původu: Německo Detail: Příjemná kombinace zeleného a polofermentovaného čaje s kousky jablek, skořice, mandlí a vanilky, plné, jemně nasládlé, ovocně kořeněné chuti a vůně připomínající atmosféru časného podzimu. Složení: Zelený čaj, oolong, aroma, kousky ..
    58,00 Kč