Ibišek květ, bylinkový čaj 50g

Neohodnoceno

Sušené květy ibišku s charakteristicky kyselou chutí a nálevem syté rudé barvy pro přípravu horkého i osvěžujícího studeného nápoje. Nápoj, který rychle zažene žízeň.

39 Kč 33,91 Kč bez DPH
Skladem (14 ks)

Sušené květy ibišku s charakteristicky nakyslou chutí a nálevem sytě červené barvy pro přípravu horkého i osvěžujícího studeného nápoje. Čaj z řady čajů ProstěČAJ, které jsou založené na čistých kombinacích přísad bez přidaných aromat.

Ibišek (nazvaný podle ptáka Ibise) je známý především pro vysoký obsah vitamínu C, obsahuje však mnoho dalších zdraví prospěšných látek jako jsou flavonoidy, vitamíny skupiny B, důležité stopové prvky, vápník, hořčík a železo. Hodí se jako doplněk pitného režimu pro podporu imunitního systému, při léčbě diabetu, kardiovaskulárních nemocí, či při žaludečních, žlučníkových a jaterních potížích. Působí močopudně. V zemích tropických oblastí slouží jako základ pro přípravu osvěžujícího nápoje díky svě schopnosti rychle pronikat do svrchních vrstev kůže a ochladit tak organismus.

NÁŠ TIP: Vhodný k celodennímu popíjení. V létě osvěží jako tradiční nápoj zvaný Karkade - ibiškový výluh oslazený cukrem.

DOPORUČENÁ PŘÍPRAVA: Na 0,5l vody 4 lžičky čaje, přelít vodou o 100ºC, doba louhování 8-10 minut.

SLOŽENÍ: květ ibišku 100%

BALENÍ: 50g sypaného čaje v trojvrstvém papírovém sáčku s Al folií, uzavřeném sponou

ROZMĚRY SÁČKU: 70 * 155 * 35 mm

ZEMĚ PŮVODU: Nigérie, baleno v ČR

Kód Kód: 61031
Jméno značky: Růžová čajovna - Pangea Tea
Kategorie: Řada čajů "ProstěČAJ"
Hmotnost: 0.05 kg